Eesti Keskerakonna Rae osakond
» Tegemised Rae vallas » Rae vald ja Gruusia konflikt
Rae vald ja Gruusia konflikt
      

Kuna paljud on küsinud, et mis on minu arvamus sellest relvakonfliktist, siis otsustasin siia üles panna Rae valla pressiteated, millest on selgelt minu suhtumine näha. Lisaks riputan siia ka isikliku maksekorralduse, mis näitab, et olen koos oma peregagi teinud väikese panuse kannatajate aitamiseks.

Pressiteade Gruusia toetamiseks. Kahjuks pole kuulnud, et teised omavalitsused oleksid tulnud kaasa üleskutsega heisata Gruusia lipp. Rae vallamaja ees on see lipp aga lehvinud alates 11.08 ja lehvib kuni vene vägede välja minekuni!

Pressiteade Gruusia konfliktis kannatanute rahalisest toetamisest Rae valla poolt. Siingi saab öelda, et Rae vald tegi selle otsuse 1 päev varem kui näiteks Tallinn. Meie otsus tehti 12.08 volikogu istungil. Summa suurus kodaniku kohta jäigi ilmselt suurimaks toetuseks. Kokku 100 000 krooni.

Punase Risti kiri, mis näitab makse minemist õigesse kohta

Isiklik makse

2008.a. 51-l nädalal olid grusiinid Eestis külas. Delegatsioonis oli Georgia/Gruusia riigikogu liikmeid ja ärimehi. Tegemist oli suuresti ka tänuvisiidiga, sest Eesti ju toetas neid raskel ajal nii moraalselt kui materiaalselt. Mitmepäevase visiiidi lõpetasid nad Rae vallas. Rae vald oli nende kavas ainuke maaomavalitsus, mida külastati. Rae valla külastamine oli ju ka igati põhjendatud, sest Rae vald oli esimene omavalitsus Eestis, kes kutsus üles toetusele ja esimesena tegi ka annetuse 100 000 krooni. Grusiinid olid meile väga tänulikud ja see tänu on suunatud loomulikult eelkõige kõikidele maksumaksjatele, kelle maksurahast see toetus tehti.

Oma visiidi Rae valla osas külastati vallamaja, Lagedi Vabadusvõitluse muuseumi ja Jüri gümnaasiumi. Jüri gümnaasiumis jäädi ka pildi peale